Saçlarımız gün içerisinde gerek hava şartları ve gerekse kişisel stres ve yorgunluklarımıza bağlı olarak birçok etkene maruz kalır. Bu süreçte saç dokusu doğal olarak bu etkenlerin olumsuz yönlerinden payını alır ve zamanla sağlığını kaybetmeye başlar. Bilhassa saça yapılan fön, maşa ve diğer uygulamalar, saçın doğal yapısını zamanla bozmaya ve dayanıklılık özelliğini zayıflatmakta olduğundan, diğer harici olumsuz etkiler saç üzerinden daha fazla hasara ve zamanla incelme, kırılma ve dökülme gibi problemlerin ortaya çıkmasına sebep olur. Hair botox saç botoksu bu konuda bizlere yardımcı olacak.

Saçın doğal yapısının korunmasında kişinin çok önemli sorumlulukları olduğunu unutmamak gerek. Yoğun boyama işlemleri, ısıl işlemler ve şekillendirme işlemleri belirli sıklıkla durdurulmalı ve saçların dinlenmesi sağlanmalıdır. Bakım ürünleri kullanılırken kimyasal ürünlerden ve suni uygulamalardan kaçınmak da bu anlamda faydalı olacaktır. Ancak kimi zaman şartlar el vermediğinde saçlarımızın bir şekilde deforme olması mümkündür, işte bu noktada da devreye saç botoksu girmektedir.

SAÇ BOTOKSU HAKKINDA

Botoksu sıklıkla cilt bakımı ve gençleştirilmesi ile ilgili başlıklar altında görürüz ancak saçlarımıza da botoks uygulaması yapabiliriz. Saçın iyileştirilmesi ve güçlendirilmesi için uygulanan botoks ile saçın bozulan veya bozulmaya eğilimli olan yapısı düzeltilir. Maske şeklindeki uygulamalar ile gerçekleştirilen botoksta, içeriğinde saçın ihtiyacı olan keratin, provitamin-B, E vitamini ve aminoasitler harici yolla saça yoğun bir şekilde uygulanır ve terapi yapılır. Bu uygulama ile saça dışsal yolla sağlanan gerekli enzimler saça tutunarak, saçın sağlıklı ve güçlü olmasını sağlar.

SAÇ BOTOKSU NASIL YAPILIR

Hair Botox Saç Botoksu yaptırmak için doğal ürünlerin tercih edilmesi, uygulamanın başarılı sonuç vermesinde çok önemlidir. Bu anlamda İntense Keratin’nin tamamen saf, doğal, organik ve saf keratin içerikli bileşenlerinden oluşan hair botox saç botoksu ürünlerini tercih edebilirsiniz.


Sahip olduğunuz hair botox saç botoksu ürününün kullanma talimatlarında önerilen miktarda olmak kaydıyla temin ettiğiniz maskeyi saçlarınızın uçlarından köklerine kadar uygulayın. Maske uygulamasını yaptıktan sonra saçınızı bone ile kapattıktan sonra bir fön makinesi yardımı ile çok düşük sıcaklıkta ve yavaşça 15-20 dakika kurutun ve ardından durulayın.-Uygulama gerçekleştirilmeden önce saçların organik şampuan ile güzelce yıkanmış, durulanmış ve fazla suyunun alınması sonucun etkisini güçlendirecektir.– Daha fazla bilgi almak için saf keratin içerikli ürünlerimizi incelemenizi tavsiye ediyoruz.